  • C0603X912K8JAC7867
C0603X912K8JAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603X912K8JAC7867
HK JDW NO:
417-C0603X912K8JAC7867
Description:
SMD Comm U2J Flex 9100pF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603X912K8JAC7867
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    9100pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm