  • C062C103K1G5CATR
C062C103K1G5CATR
advertisement
Manufacturer No:
C062C103K1G5CATR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C062C103K1G5CATR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C062C103K1G5CATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    7.37mm