  • C062G682K5G5CM
C062G682K5G5CM
advertisement
Manufacturer No:
C062G682K5G5CM
HK JDW NO:
417-C062G682K5G5CM
Description:
C(SIZE)G 6.8nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C062G682K5G5CM
    Select All
  • Dielectric
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2909
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm