  • C062T474K5X5CPTR
C062T474K5X5CPTR
advertisement
Manufacturer No:
C062T474K5X5CPTR
HK JDW NO:
417-C062T474K5X5CPTR
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C062T474K5X5CPTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm