  • C0805C102K1GEC7210
C0805C102K1GEC7210
advertisement
Manufacturer No:
C0805C102K1GEC7210
HK JDW NO:
417-C0805C102K1GEC7210
Description:
ESD SMD Comm C0G 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C102K1GEC7210
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm