  • C0805C103F5GAL7800
C0805C103F5GAL7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C103F5GAL7800
HK JDW NO:
417-C0805C103F5GAL7800
Description:
SMD Comm C0G SnPb 10000pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C103F5GAL7800
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G SnPb
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm