  • C0805C104M4RACTU
C0805C104M4RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805C104M4RACTU
HK JDW NO:
417-C0805C104M4RACTU
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 30 ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6146
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C104M4RACTU
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    750μm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Height
    880μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm