  • C0805C152F3GAC7800
C0805C152F3GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C152F3GAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C152F3GAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 1% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C152F3GAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm