  • C0805C153J5GECAUTO
C0805C153J5GECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805C153J5GECAUTO
HK JDW NO:
417-C0805C153J5GECAUTO
Description:
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C153J5GECAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm