  • C0805C154M1REC
C0805C154M1REC
advertisement
Manufacturer No:
C0805C154M1REC
HK JDW NO:
417-C0805C154M1REC
Datasheet:
C0805C154M1REC
Description:
ESD SMD Comm X7R 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C154M1REC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm