  • C0805C181M4GAC7800
C0805C181M4GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C181M4GAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C181M4GAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
180pF Ceramic Capacitor 20% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C181M4GAC7800
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm