  • C0805C183K5RAC7025
C0805C183K5RAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C0805C183K5RAC7025
HK JDW NO:
417-C0805C183K5RAC7025
Package:
Description:
18nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
C0805C183K5RAC7025
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Lead Pitch
    750μm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm