  • C0805C272F4GAC7800
C0805C272F4GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C272F4GAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C272F4GAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 1% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C272F4GAC7800
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm