  • C0805C330JAGAC7800
C0805C330JAGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C330JAGAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C330JAGAC7800
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
SMD Comm C0G 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 9198
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C330JAGAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm