  • C0805C332K5GEC
C0805C332K5GEC
advertisement
Manufacturer No:
C0805C332K5GEC
HK JDW NO:
417-C0805C332K5GEC
Datasheet:
C0805C332K5GEC
Description:
ESD SMD Comm C0G 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C332K5GEC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm