  • C0805C430F5GAC7800
C0805C430F5GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C430F5GAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C430F5GAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
43pF Ceramic Capacitor 1% 0805
Quantity:
In Stock : 3899
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C430F5GAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    43pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm