  • C0805C470MDGAC7800
C0805C470MDGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C470MDGAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C470MDGAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 20% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C470MDGAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    1.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm