  • C0805C472M5GEC7210
C0805C472M5GEC7210
advertisement
Manufacturer No:
C0805C472M5GEC7210
HK JDW NO:
417-C0805C472M5GEC7210
Description:
ESD SMD Comm C0G 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C472M5GEC7210
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm