  • C0805C562JARAC7800
C0805C562JARAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C562JARAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C562JARAC7800
Package:
0805
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C562JARAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    1.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm