  • C0805C680KBRAC7800
C0805C680KBRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C680KBRAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C680KBRAC7800
Package:
0805
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 7994
Step5Bar-code shipping tag
C0805C680KBRAC7800
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    650V
  • Depth
    1.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm