  • C0805C682K2RAC7800
C0805C682K2RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C682K2RAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C682K2RAC7800
Description:
SMD Comm X7R 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 6944
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805C682K2RAC7800
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    6800pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm