  • C0805C820F2GACTU
C0805C820F2GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805C820F2GACTU
HK JDW NO:
417-C0805C820F2GACTU
Description:
SMD Comm C0G 82pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C820F2GACTU
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    880μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm