  • C0805C821K5RALTU
C0805C821K5RALTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805C821K5RALTU
HK JDW NO:
417-C0805C821K5RALTU
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
C0805C821K5RALTU
Description:
SMD Comm X7R SnPb 820pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C821K5RALTU
    Select All
  • Depth
    1.25mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.78mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm
  • Thickness
    889μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R SnPb
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    50V