  • C0805T104K1RCL7136
C0805T104K1RCL7136
advertisement
Manufacturer No:
C0805T104K1RCL7136
HK JDW NO:
417-C0805T104K1RCL7136
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD COTS X7R 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805T104K1RCL7136
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD COTS X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm