  • C0805X106M9RACAUTO
C0805X106M9RACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X106M9RACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X106M9RACAUTO
Description:
SMD Auto X7R Flex 10μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 869
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805X106M9RACAUTO
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto X7R Flex
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm