  • C0805X222KARECAUTO
C0805X222KARECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X222KARECAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X222KARECAUTO
Description:
ESD SMD Auto X7R 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3144
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805X222KARECAUTO
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm