  • C0805X271J5GAC7800
C0805X271J5GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805X271J5GAC7800
HK JDW NO:
417-C0805X271J5GAC7800
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm C0G Flex 270pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4306
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805X271J5GAC7800
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G Flex
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm