  • C0805X333K1RACTU
C0805X333K1RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0805X333K1RACTU
HK JDW NO:
417-C0805X333K1RACTU
Datasheet:
C0805X333K1RACTU
Description:
SMD Comm X7R Flex 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1627
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805X333K1RACTU
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R Flex
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm