  • C0805X472FAGEC7210
C0805X472FAGEC7210
advertisement
Manufacturer No:
C0805X472FAGEC7210
HK JDW NO:
417-C0805X472FAGEC7210
Description:
ESD SMD Comm C0G 4700pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X472FAGEC7210
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm