  • C114C271K1R5CA7200
C114C271K1R5CA7200
advertisement
Manufacturer No:
C114C271K1R5CA7200
HK JDW NO:
417-C114C271K1R5CA7200
Description:
270pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C114C271K1R5CA7200
  • Capacitance
    270pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    4.06mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C