  • C114C470K1R5CA
C114C470K1R5CA
advertisement
Manufacturer No:
C114C470K1R5CA
HK JDW NO:
417-C114C470K1R5CA
Description:
47pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C114C470K1R5CA
    Select All
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm