  • C114C471J5G5CA
C114C471J5G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C114C471J5G5CA
HK JDW NO:
417-C114C471J5G5CA
Description:
470pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C114C471J5G5CA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm