  • C114G220J2G5CS7200
C114G220J2G5CS7200
advertisement
Manufacturer No:
C114G220J2G5CS7200
HK JDW NO:
417-C114G220J2G5CS7200
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C114G220J2G5CS7200
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    no
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm