  • C114G270F2G5CR
C114G270F2G5CR
advertisement
Manufacturer No:
C114G270F2G5CR
HK JDW NO:
417-C114G270F2G5CR
Description:
C(SIZE)G 27pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C114G270F2G5CR
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/27
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm