  • C114G750J2G5CP
C114G750J2G5CP
advertisement
Manufacturer No:
C114G750J2G5CP
HK JDW NO:
417-C114G750J2G5CP
Description:
C(SIZE)G 75pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C114G750J2G5CP
    Select All
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/27
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    75pF