  • C11AH0R2C-9UN-X1T
C11AH0R2C-9UN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C11AH0R2C-9UN-X1T
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
HK JDW NO:
434-C11AH0R2C-9UN-X1T
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
C11AH0R2C-9UN-X1T
Description:
AH 0.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF P90 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C11AH0R2C-9UN-X1T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AH
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    P90
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.2pF