  • C1206C100J1GAC7867
C1206C100J1GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C1206C100J1GAC7867
HK JDW NO:
417-C1206C100J1GAC7867
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10pF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C100J1GAC7867
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    880μm
  • Length
    3.2mm