  • C1206C103JBGACAUTO
C1206C103JBGACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206C103JBGACAUTO
HK JDW NO:
417-C1206C103JBGACAUTO
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto C0G HV 10000pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1493
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1206C103JBGACAUTO
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto C0G HV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    630V