  • C1206C103JCGACAUTO
C1206C103JCGACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206C103JCGACAUTO
HK JDW NO:
417-C1206C103JCGACAUTO
Description:
SMD Auto C0G HV 10000pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 13373
Step5Bar-code shipping tag
C1206C103JCGACAUTO
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto C0G HV
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm