  • C1206C104KARECAUTO7210
C1206C104KARECAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206C104KARECAUTO7210
HK JDW NO:
417-C1206C104KARECAUTO7210
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto X7R 0.1μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C104KARECAUTO7210
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm