  • C1206C121J2GAC7800
C1206C121J2GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C121J2GAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C121J2GAC7800
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm C0G 120pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 16438
Step5Bar-code shipping tag
C1206C121J2GAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    780μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm