  • C1206C132K1HACAUTO
C1206C132K1HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206C132K1HACAUTO
HK JDW NO:
417-C1206C132K1HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C 1300pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C132K1HACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    1300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Height
    880μm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm