  • C1206C152J3GEC
C1206C152J3GEC
advertisement
Manufacturer No:
C1206C152J3GEC
HK JDW NO:
417-C1206C152J3GEC
Description:
ESD SMD Comm C0G 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C152J3GEC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm