  • C1206C152KDRAC7800
C1206C152KDRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C152KDRAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C152KDRAC7800
Description:
SMD Comm X7R HV 1500pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C152KDRAC7800
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm