  • C1206C202M3HACAUTO
C1206C202M3HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206C202M3HACAUTO
HK JDW NO:
417-C1206C202M3HACAUTO
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto X8R HT150C 2000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C202M3HACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    2000pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height
    880μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm