  • C1206C221JBGAC7800
C1206C221JBGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C221JBGAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C221JBGAC7800
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm C0G HV 220pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2396
Step5Bar-code shipping tag
C1206C221JBGAC7800
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm