  • C1206C222M2REC
C1206C222M2REC
advertisement
Manufacturer No:
C1206C222M2REC
HK JDW NO:
417-C1206C222M2REC
Description:
ESD SMD Comm X7R 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C222M2REC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm