  • C1206C223K4RECAUTO7210
C1206C223K4RECAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206C223K4RECAUTO7210
HK JDW NO:
417-C1206C223K4RECAUTO7210
Description:
ESD SMD Auto X7R 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C223K4RECAUTO7210
    Select All
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%