  • C1206C275K3PAC7800
C1206C275K3PAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C275K3PAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C275K3PAC7800
Package:
1206
Datasheet:
Description:
2.7μF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 4384
Step5Bar-code shipping tag
C1206C275K3PAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.2mm
  • Length
    3.2mm