  • C1206C333F5GECAUTO7210
C1206C333F5GECAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206C333F5GECAUTO7210
HK JDW NO:
417-C1206C333F5GECAUTO7210
Description:
ESD SMD Auto C0G 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2236
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1206C333F5GECAUTO7210
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V